top of page

БІБЛІОТЕКА КОЛЕДЖУ

фото 1.JPG
фото 3.jpg

   Бібліотека коледжу є навчальним, науковим, культурно-освітнім та інформаційним підрозділом. Створена у 1962 році.

    Площа  бібліотеки  становить 272 кв. м.   Загальний  фонд   бібліотеки  нараховує  понад 38 тисяч примірників. Структура бібліотеки: абонемент та читальний зал на 60 посадкових місць.

   Бібліотека коледжу виконує актуальні завдання інформаційно-бібліографічного обслуговування викладачів і студентів, впроваджуючи нові комп'ютерні технології, забезпечуючи потреби користувачів в одержанні самої повної інформації та формуючи освітню культуру майбутніх фахівців. Читачі  бібліотеки мають доступ до Інтернету. Деякі книжки та освітня інформація доступна в електронній базі інформаційних ресурсів.

Інформаційне забезпечення навчального процесу

Бібліотека коледжу забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну цілеспрямовану допомогу студентам в опануванні знаннями з навчальних дисциплін. Пріоритетним напрямком діяльності бібліотеки коледжу є виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання. Задля цієї мети книгозбірня періодично інформує користувачів про нові надходження навчальної і наукової літератури (електронний варіант). Читачам надається можливість доступу до інформаційних ресурсів бібліотеки, що знаходяться у вільному доступі, через мережу «Інтернет»; електронних каталогів і картотек наявних на сайті електронних документів.

фото 4.jpg

«Ви теж можете долучитись до акції «Подаруй книгу бібліотеці !» - під таким гаслом стартувала книжкова виставка «ПОДАРОВАНО ЧИТАЧАМИ». Одними з перших у акції взяли участь : Т.С. Халімовська О.В.Кравченко В.П.Стеценко

изображение_viber_2021-12-06_12-19-46-788.jpg

Інформаційне забезпечення навчального процесу здійснюється через довідково-пошуковий апарат бібліотеки, а саме: алфавітний та систематичний каталоги; систематичну картотеку статей; картотеку на допомогу в проведенні масових заходів; картотеку навчальних посібників викладачів коледжу; картотеку електронних носіїв навчально-методичних комплексів викладачів з дисциплін, а також за допомогою таких форм інформаційної роботи, як: бібліотечні уроки, інформаційні бюлетені, масові бібліотечні заходи, книжкові виставки з популяризації літератури та до знаменних і пaм’ятних дат.

виставки в бібліотеці 02-2022.JPG

До Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеці коледжу відкрито патріотичний куточок «Гордість і біль України».

«Вони тримають небо» - ця виставка-реквієм - є знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Євромайдану ( листопад 2013 р. – лютий 2014 р.), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

В цілому експозиція носить ілюстративно-документальний характер і має за мету презентувати читачеві книги :

«Небесна Сотня» (автор – Ганна Дудка) та

«Небесна Сотня. Життєписи» ( автор - Світлана Терейковська). 

Детально за посиланням

 Завідувач бібліотеки коледжу Наталія Маматова

Перед читачами бібліотеки коледжу експонується ілюстративно-документальна викладка-панорама «Згадаймо юність, що згоріла в Крутах». В ній йдеться про ті жахливі часи , що відбулися в січні 1918р. на залізничній станції Крути, про подію, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.                   Незвичайне саме оформлення виставки: червоні маки майорять на білосніжних аркушах, ніби краплини крові на снігу, крові юних героїв, що полягли в нерівній схватці з ворогом…
Мета виставки – розкрити причини трагедії під Крутами, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни. 
Нагадуємо: незалежне опитування «Що означає бути патріотом» продовжується.

изображение_viber_2022-01-26_10-18-04-573.jpg
соборность бибилиотека 2022.JPG

22 січня український народ святкує величну дату своєї багатовікової історії -- День Соборності України. Слово соборність включає в себе єдність і згуртованість. Історична подія 22 січня 1919р. змушує нас жити не лише спогадами про славну минувшину, а й засвоювати уроки, бути мудрішими й сильнішими. Якщо ми хочемо, якщо ми віримо в сильну Україну, почуття соборності має стати часткою нашого життя. Під таким гаслом у бібліотеці коледжу стартувала  книжкова виставка-вікторина  «Моя ти Україно! Нам берегти тебе Соборну і єдину.» Своєрідність заходу полягає в тому, що ця виставка передбачає наявність питань вікторини і експозицію літератури, яка допомагає відповісти на запитання. Як додаток до виставки пропонується  незалежне опитування «ЩО ОЗНАЧАЄ БУТИ ПАТРІОТОМ?»

Уу бібліотеці коледжу проводиться інформаційний тиждень «Нові надходження літератури»

Непередбачувана новина! Вперше за останні 10 років книжковий фонд читального залу поповнився новими виданнями. І це навчальні та довідкові посібники за тематикою:

  • «Бухгалтерський облік в торгівлі»      

  • «Охорона праці в торгівлі»

  • «Ресторанне господарство. Барна справа»

  • «Кухні народів світу»

  • «Енциклопедія харчування» та ін.       

Викладачі першими знайомляться з новими книгами, щоб потім довести цікаву інформацію до студентів.

Нові надходження літератури.jpg
Нові надходження літератури1.JPG
Нові надходження літератури2.JPG

 Україна читає – а ти ? (Бібліо-подорож)

 Студенти завітали до бібліотеки, де на них чекала «Бібліоподорож»: «Україна читає – а ти?». Слід зазначити, що це – інноваційна форма роботи на дуже актуальну тему. Адже в наш час, коли майже в усіх є доступ до Інтернету , а книгу замінили сучасні «гаджети» , бібліотекару дуже складно задовольнити потреби читачів ( тим більше читачів юнацького віку).

   Головна мета цього бібліотечного заходу – довести, що книга – не лише джерело знань, а й - основа духовності, якої так не вистачає тепер.

  В ході «Бібліоподорожі» зав. бібліотеки Н.Маматова ознайомила студентів з цілим рядом різноманітних виставок ( постійнo-діючих та тематичних), як то:

  • «Велична і свята, моя ти Україно !»

  • «Магія Кобзаревого співу»

  • «Народознавча світлиця»

  • «Криничка української класики»

  • «Живописець правди» (до 90-річчя Григора Тютюнника)

 Бібліотекар акцентувала увагу студентів на виставки, що розміщені на чільному місці в бібліотеці, - «Сторінки історії коледжу» та «Моя професія – дарувати людям радість». Адже в 2022 р. коледж готується зустріти свій 60-річний ювілей.

 Цікавим моментом «Бібліоподорожі» слід відзначити фото-конкурс «Краще фото з книгою».

 Кульмінацією заходу стала літературна екcпозиція «Моя улюблена книжка», своєрідність якої в тому, що студентам було запропоновано власноруч організувати її із своїх улюблених книжок , або творів із домашніх бібліотек.         

 Підводячи підсумки нетрадиційного літературного уроку, викладач Кравченко О.В. висловила пропозицію організувати творчу зустріч з письменником-сучасником Жаданом М., на яку студенти погодились з великим захопленням.

Знайди свою книжку!.JPG
23.JPG
22.JPG
фото 5.jpg

Напередодні Свята захисників Вітчизни та українського козацтва студенти-старшокурсники ознайомились з матеріалами художньо-літературної експозиції «Україна – мати, вмій її захищати !» та взяли участь у вікторині «Що ти знаєш про козаків ?»

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру у бібліотеці проведено виховну годину «Без права на забуття», в ході якої студенти прослухали історичний екскурс біля виставки-інсталяції «Ніколи знову!» та запалили свічки пам’яті жертв великої трагедії.

фото 6.jpg
фото 7.jpg

   На прикінці листопаду у бібліотеці оформлена книжкова виставка “Голодомор 1932-33 років — геноцид українського народу”.

4.jpg
IMG_20191127_094054.jpg

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - до уваги користувачів бібліотеки: ВИСТАВКА-ЗАКЛИК, «Не дай СНІДу шанс» Як додаток до виставки пропонується анонімна анкета «ВІЛ – інфекція: п’ять запитань та відповідей.»

IMG_20191127_094134.jpg

  В рамках тижня «16 діб проти гендерного насильства» в бібліотеці коледжу оформлено тематичний куточок «Насилля в родині – глобальна проблема 21-сторіччя.» Завдяки цій експозиції можна знайти пораду: куди звернутися, якщо хто став жертвою або свідком фактів фізичного, економічного чи психологічного насильства.

У бібліотеці коледжу систематично поповнюються постійно діючі експозиції, адже саме вони створюють інформаційний і виховний простір, де (за словами В.Сухомлинського)

«… панують 4 культи: культ Батьківщини; культ людини; культ книги та – рідного слова»

фото 8.jpg

«Серце віддаю дітям»

фото 9.jpg

«Велична і свята моя ти Україно!»

фото 10.JPG
фото 11.jpg

«Шевченківські читання»

фото 12.JPG
фото 13.jpg

«Літературна вітальня»

хотіла піснею стати.JPG

« …Хотіла б я піснею стати…»

стефаник.JPG

«До дня народження В.Стефаника»

изображение_viber_2021-12-06_12-47-29-153.jpg

«Сторінки історії коледжу»

изображение_viber_2021-12-06_12-20-10-319.jpg

«Моя професія – дарувати людям радість»

bottom of page