
ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ
Історія коледжу почалася у далекому 1962 році, коли в місті Краматорськ гостинно відкрив свої двері для здобувачів освіти Краматорський технікум радянської торгівлі, створений на базі торгово-кулінарного училища згідно з наказом Міністерства торгівлі Української РСР від 27.07.1962р. № 324 «Про організацію Дніпродзержинського, Житомирського, Краматорського технікумів радянської торгівлі, Харківського технікуму громадського харчування». Першою керівницею навчального закладу була Зінаїда Андріївна Назарько. Спочатку Краматорський технікум радянської торгівлі був розташований у двоповерховій будівлі по вулиці Уральській, де зараз розміщений гуртожиток. В той час навчальних аудиторій було недостатньо, тому заняття також проводились на першому поверсі гуртожитку.

В 1964-1986 роках Краматорський технікум радянської торгівлі очолював Яків Никифорович Терещенко. За його ініціативою та під безпосереднім керівництвом був побудований новий навчальний корпус загальною площею більше 6 тисяч м2 з обладнаним спортивним залом та їдальнею. Під керівництвом заступниці директора з навчально-методичної роботи Любові Леонтіївни Ставрікової в технікумі активно впроваджувалися передові форми навчання. Після завершення будівництва нового навчального корпусу з 1975 року технікум розміщається на бульварі Машинобудівників, 40.

В 1986-1987 роках директором технікуму був Олександр Костянтинович Ключников. В 1987 році його змінив Володимир Юхимович Куштарьов, який керував навчальним закладом протягом 15 років, до 2002 року.
У 1992 році наказом Міністерства торгівлі Української РСР від 13.02.1992р. № 14 Краматорський технікум радянської торгівлі був перейменований у Краматорський комерційний технікум.

Наказом Міністерства освіти України від 20.06.1997р. № 218 «Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти» Краматорський комерційний технікум увійшов до складу Донецького комерційного інституту як структурний підрозділ без права юридичної особи. Донецький комерційний інститут згодом став Донецьким державним університетом економіки і торгівлі. В 2000 р. університету було присвоєно ім’я видатного українського вченого-економіста Михайла Івановича Туган-Барановського, а в 2007 р. указом Президента України надано статус національного.

Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (ДонНУЕТ) – один з найстаріших вищих навчальних закладів України, заснований у 1918 році знаменитим ученим-економістом міжнародного рівня, професором Михайлом Івановичем Туган-Барановським, якому належить авторство концепції економічного вищого навчального закладу.
Науковою працею й зусиллями багатьох поколінь учених і педагогів Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського створені широко відомі наукові школи в галузі економіки, обліку, організації торгівлі, харчових технологій і обладнання.

У 2015 році наказом в.о. ректора Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського від 25.12.2015р. № 173 «Про перейменування структурних підрозділів» Краматорський комерційний технікум перейменований у Краматорський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.
Краматорський коледж ДонНУЕТ активно розвивався як сучасний заклад фахової передвищої совіти. Педагогічні працівники коледжу навчалися і підвищували свою професійну майстерність в університеті, а професорсько-викладацький склад університету брав безпосередню участь в удосконаленні освітньої діяльності коледжу. Отже, всі досягнення сучасної науки та методичні здобутки ДонНУЕТ завжди впроваджувались і в фахову передвищу освіту, що забезпечувало підготовку здобувачів за найкращими світовими стандартами.
Шанобливе ставлення до історії коледжу, високий професіоналізм, розвиток особистості та студентського самоврядування – саме це стало творчим «credo» та складовими успіху для Євгена Євгеновича Шишкіна - директора коледжу з 2003 по 2021 рік. Кращі роки своєї трудової біографії (з 1993 по 2024 роки) віддала справі навчання й виховання молодих спеціалістів заступниця директора з навчально-методичної роботи Тамара Сергіївна Халімовська. За її ініціативи у 1999 році коледж відкрив нову спеціальність «Економіка і підприємництво» та отримав ліцензію на підготовку фахівців за нею.
Сьогодні в основу освітньої діяльності коледжу покладені основоположні принципи традиційної педагогіки й педагогіки партнерства, що сприяє можливості реалізації професійного вибору студентів та їх творчого пошуку. Нині під керівництвом директора Олександра Олексійовича Кравцова педагогічний колектив працює над впровадженням сучасних методів навчання, розробляє нові освітньо-професійні програми для підготовки спеціалістів, здатних працювати в конкурентних ринкових умовах, творчо вирішувати професійні задачі в торгівлі та ресторанному господарстві. Велика увага приділяється вихованню студентів як національно свідомої інтелігенції, гідних громадян своєї країни, готових активно працювати над розбудовою міцної, незалежної, суверенної держави Україна.
Випускники коледжу працюють в різних куточках нашої країни та за кордоном. Майже на кожному торговельному підприємстві, в закладах ресторанного господарства міста Краматорська та Донецької області випускники коледжу обіймають посади фахівців та керівників: завідувачів, менеджерів, маркетологів, економістів, торгових агентів, технологів тощо. Різнобічна та глибока професійна підготовка дозволяє випускникам також працювати в інших сферах економіки.
Викладач технологічних дисциплін з багаторічним досвідом Вікторія Михайлівна Карюк вважає, що професійні успіхи випускників коледжу обумовлені історично сформованою в коледжі традицією гармонічного поєднання теоретичного навчання й фахової практики:
«Підготовка кваліфікованого фахівця не буде повноцінною без набуття здобувачами освіти певного досвіду роботи на виробництві. З метою закріплення та вдосконалення набутих під час навчального процесу компетентностей та готуючись зробити крок у нове, вже доросле професійне життя, студенти коледжу щорічно проходять виробничу практику в закладах ресторанного господарства та на підприємствах торгівлі під час якої набувають практичних вмінь та навичок, необхідних кваліфікованим працівникам, а також проходять соціальну, психологічну і професійну адаптацію у робочих колективах.
Приємні спогади залишив період, коли студенти коледжу мали можливість відпрацьовувати програму виробничої практики в закладах ресторанного господарства та на підприємствах торгівлі, розташованих на узбережжях Чорного та Азовського морів, на базах відпочинку Донецької області. Реальні виробничі умови сприяли формуванню необхідних для фахівців навичок, щоб бути конкурентоздатними на ринку праці. Багато випускників коледжу використали набутий професійний досвід і досягли значних успіхів у кар’єрі або відкрили власний бізнес».
Зараз в педагогічному колективі коледжу плідно працюють як досвідчені ветерани (Деревянко В.В., Карюк В.М., Вакуленко Л.В., Лавріна І.В., Акулова В.В., Діброва Л.І., Борисполець А.О., Кирпиченко Н.В., Шепілова Н.І.), так і креативні та талановиті представники молодшого покоління викладачів (Карпенко О.О., Бойко О.В., Майорова О.С., Савєльєва Т.О., Василенко І.Л., Довгаль І.А. та інші). Науково-педагогічний штат на 70% складається із спеціалістів вищої категорії та кандидатів наук.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2022р. № 354 відокремлений структурний підрозділ «Краматорський фаховий коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» тимчасово, до закінчення дії воєнного стану, переміщений у м. Кривий Ріг на базу Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 29.07.2024р. № 1063 «Про реорганізацію Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» відбувається реорганізація Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського шляхом його приєднання до Криворізького національного університету разом з відокремленими структурними підрозділами. Відокремлений структурний підрозділ «Краматорський фаховий коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» перейменований на відокремлений структурний підрозділ «Краматорський фаховий коледж Криворізького національного університету».