top of page

ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ

  З гордістю за минуле...

 

Наша праця - формування людини, і це покладає на нас  особливу, ні з чим не зрівняну відповідальність. В.О.Сухомлинський

 

  Багатовікова традиція українського народу працювати в ім’я добра – впевнено і назавжди оселилась на краматорській землі. Невтомна праця машинобудівників і металургів перетворили Краматорськ у столицю північного регіону Донецького краю.

 

  Історія Краматорського коледжу Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського бере початок у далекому 1962 році. Це історія зміни назв і підпорядкувань міністерствам, історія пошуків і відкриттів, успіхів і труднощів. Особливо відзначено 1997 рік, коли в складних економічних умовах коледж заручився підтримкою і впевненістю, отримавши статус структурного підрозділу Донецького державного (з 2007 року національного) університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. За 50 років коледж підготував близько 17 тисяч товарознавців, технологів харчування, молодших спеціалістів економічних служб, які працюють в різних куточках України та за її межами.

 

  З глибоким почуттям тепла і поваги ми згадуємо засновника коледжу і першого директора Назарько З.А. та ветеранів педагогічної праці. 20 років активної трудової діяльності віддав навчальному закладу директор Терещенко Я.Н.- учасник Великої Вітчизняної війни, талановитий керівник, педагог за покликанням, вдалий господар, душа колективу і кумир молоді. Світла йому пам'ять і наша вічна подяка. За його ініціативи і безпосередньому керівництві було збудовано новий навчальний корпус загальною площею більше 6 тис. кв. м з обладнаним спортивним залом та їдальнею.

 

  Кращі роки своєї трудової біографії віддають справі навчання і виховання майбутніх молодших спеціалістів заступник директора з навчально-методичної роботи Халімовська Т.С., завідуюча денним відділенням Деревянко В.В., методист коледжу Карюк В.М.,  голова циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Вакуленко Л.В., майстер виробничого навчання Карпачова Л.В.

 

  Багато випускників коледжу, які закінчили ВНЗ з дипломом магістра, використовують свої знання, організаторські здібності і  традиції навчального закладу в рідному колективі. Серед них – Лавріна І.В. – завідуюча денним відділенням, Стрілець О.А. – завідуюча практикою, Акулова В.В. – голова регіонального методичного об’єднання викладачів обліково-економічних дисциплін, Діброва Л.І. – голова циклової комісії товарознавчих дисциплін, Борисполець А.О. – голова циклової комісії технологічних дисциплін.

 

  Саме стабільність, відданість традиціям, творче натхнення є запорукою успіху колективу, вважає директор коледжу Шишкін Є.Є.

 

  Враховуючи потреби ринку, коледж реалізує навчальні програми за напрямками «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спеціалізація – «Економіка підприємства»; «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спеціалізація – «Товарознавство і комерційна діяльність»;  «Харчові технології» спеціалізація – «Технологія харчування»; «Готельно-ресторанна справа» спеціалізація – «Ресторанне обслуговування» і готує товарознавців-комерсантів, технологів харчування для підприємств ресторанного господарства, молодших спеціалістів економічних служб, спеціалістів готельно-ресторанного бізнесу. Наш навчальний заклад працює в тісному тандемі з торгівельними центрами, супермаркетами, ресторанними комплексами, забезпечуючи місто кваліфікованими спеціалістами для обслуговування населення.

 

  За основу освітньої діяльності ми взяли такі принципи: забезпечення можливостей для реалізації професійного вибору студентів, співвідношення кращого досвіду традиційної педагогіки і педагогіки партнерства, принцип психолого-педагогічної підтримки та принцип творчого пошуку.

 

  Для виконання педагогічної задачі ми маємо всі необхідні умови: обладнані затишні навчальні кабінети, комп’ютерний комплекс, бібліотеку, де впроваджена інформаційна система «Unie Librari» і яка дозволила  широко використовувати новітні технології в роботі з літературою. В навчально-виховному процесі активно використовуються сучасні інформаційні засоби. Кожна циклова комісія оснащена комп’ютерною технікою з доступом до інтернет-ресурсів, що підвищує якість, швидкість роботи, економить робочий час.

 

  Викладачі  наполегливо вдосконалюють інноваційні технології навчання, накопичуючи досвід проведення  бінарних занять, проблемних лекцій, занять  з використанням ігрових методів, написання есе та домашніх міні-творів-роздумів. Активне використання мультимедійних засобів стало вже традиційним.

 

  Напередодні 55-ліття навчального закладу колективові є чим пишатися. Кожного року один із кращих студентів отримує стипендію Президента, Верховної Ради або Донецької обласної ради. Кожного року студенти коледжу представляють регіон на обласних олімпіадах,  конкурсах проектів «Маркетинг – філософія бізнесу», обласних конкурсах професійної майстерності.

 

   Виховну роботу серед студентів ми розглядаємо не як додаток до навчального процесу, а невід’ємну складову у становленні особистості майбутнього спеціаліста, основаній на принципах пріоритету прав людини, високої професійної культури, загальнолюдських цінностей і духовного відродження. З кожним роком набирає обертів організація студентського самоврядування, посилюються контакти з органами студентського самоврядування ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського. Колектив коледжу нагороджено Почесною Грамотою української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) за вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молоді. За результатами Всеукраїнської експедиції студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» робота студентів коледжу посіла призове місце серед вищих навчальних закладів регіону. Наша молодіжна команда є постійним учасником і призером, а в 2015 році і переможцем регіонального фестивалю студентської творчості.

 

  Особливу увагу для створення умов до навчання і проживання ми приділяємо студентам-сиротам і студентам, позбавленим батьківського піклування.

 

   Коледж має хороші спортивні традиції, надаючи спортивний зал площею 600 кв.м для спортивних секцій, змагань різного рівня.

  На навчання до коледжу ми запрошуємо випускників 9-х, 11-х класів, профтехучилищ (на скорочений термін навчання) зі всіх куточків Донецької області та України. Для них створені добрі умови для проживання в двомісних кімнатах гуртожитку.

 

  Свій 55-літній ювілей коледж зустрічає повним сил і натхнення. Ми маємо достойний рейтинг серед навчальних закладів I-II рівня акредитації в Донецькій області і готові на вирішення задач освіти будь-якої складності. Нас чекають творчі досягнення,  і ми з  упевненістю дивимося вперед .

bottom of page