МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ КУРАТОРІВ НАВЧАЛЬНИХ ГРУП
Одним із ключових питань діяльності ВСП «Краматорський фаховий коледж Донецького національного університету економіки та торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» є методична робота з кураторами навчальних груп, головне завдання якої полягає в розвитку сучасного педагогічного мислення куратора, підвищенні його мотивації на самоосвіту, формуванні в педагога якостей інноваційної особистості.
Методичне об’єднання кураторів навчальних груп – структурний підрозділ внутрішньоколеджної системи управління виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу кураторів навчальних груп і забезпечує її організацію на рівні студентської навчальної групи.
Мета організації роботи методичного об’єднання кураторів навчальних груп – сприяти професійному вдосконаленню особистості педагога, стимулювати творчість куратора, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи.
Діяльність методичного об’єднання кураторів навчальних груп регламентують наступні нормативно-правові документи: Конституція України, Закон України «Про фахову передвищу освіту», Концепція національно-патріотичного виховання в системі освіти України, укази Президента та постанови Кабінету Міністрів України, накази Міністерства освіти і науки України, накази директора коледжу, поточна документація закладу щодо організації навчально-виховного процесу, комплексний план роботи коледжу на поточний навчальний рік, план роботи методичного об’єднання кураторів навчальних груп на поточний навчальний рік.
Керівництво методичним об’єднанням кураторів навчальних груп здійснює голова методичного об’єднання, а саме: заступник директора з виховної роботи. До складу методичного об’єднання кураторів навчальних груп входять 11 досвідчених педагогів, які у своїй роботі з молоддю пріоритетними якостями вважають національну гідність, громадянську відповідальність, духовність, милосердя, співчуття, любов до обраної професії.
Якісний склад членів методичного об’єднання:
-
«спеціаліст вищої категорії» – 5
-
«спеціаліст першої категорії» – 5
-
звання «викладач-методист» – 1,
що свідчить про потужний методичний досвід й високий рівень професіоналізму членів методичного об’єднання кураторів навчальних груп. У своїй більшості педагоги беруть активну участь в роботі методичного об’єднання: виступають з повідомленнями, діляться досвідом практичної роботи, проводять відкриті кураторські години, здійснюють самооцінку й оцінювання роботи колег.
З цією метою методичне об’єднання працює й будує свою роботу за наступними напрямками:
-
організація інформаційно-методичної допомоги кураторам;
-
переорієнтація процесу взаємодії педагогів від репродуктивної діяльності до дослідницької;
-
активізація творчої діяльності кураторів засобами використання нетрадиційних, інтерактивних методів;
-
популяризація передового педагогічного досвіду;
-
розвиток інформаційної культури педагога й впровадження використання інформаційних технологій у виховну роботу.
Мета діяльності методичного об’єднання кураторів навчальних груп:
-
удосконалення науково-методичного рівня організації виховної роботи в навчальному закладі;
-
запровадження досягнень світової педагогічної науки, традицій національної педагогіки;
-
інтеграція різних напрямків виховання та ефективна співпраця усіх структурних підрозділів коледжу.
Завдання методичного об’єднання кураторів навчальних груп:
1. Підвищення теоретичного, науково-методичного рівнів підготовки кураторів із питань психології та педагогіки виховної роботи.
2. Організація програмно-методичного супроводу виховної роботи в групах, яка сприяє удосконаленню та підвищенню ефективності виховної роботи в коледжі.
3. Інформування про нормативно-правову базу, що регулює роботу кураторів навчальних груп.
4. Забезпечення виконання єдиних підходів до виховання та соціалізації здобувачів освіти, формування мотивації викладачів із метою удосконалення професійної компетентності.
5. Озброєння кураторів сучасними виховними технологіями та знаннями сучасних форм і методів роботи.
6. Координація, планування, організація та педагогічний аналіз виховних заходів у колективах груп.
7. Всебічний розвиток індивідуальності здобувача освіти на підставі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення потреб та інтересів.
8. Сприяння становленню та розвитку системи виховної роботи кураторів груп.
9. Вивчення, узагальнення та розповсюдження передового педагогічного досвіду роботи кураторів.
10. Організація допомоги здобувачам освіти у навчанні, громадській діяльності через роботу кураторів у навчальних групах; сприяння розвитку студентського самоврядування і творчих здібностей студентів; формування організаторських навичок.
Методичним забезпеченням роботи кураторів навчальних груп є:
-
Положення про методичне об’єднання кураторів навчальних груп
-
Положення про куратора навчальної групи
-
Положення про кураторську годину
-
План виховної роботи куратора навчальної групи
-
Матеріали методичного та просвітницького характеру на допомогу куратору навчальної групи
-
Проведення різноманітних науково-методичних семінарів.
Основною організаційною формою роботи куратора з навчальною групою та важливим чинником проведення інформаційної, адаптаційної, професійно-орієнтовної, виховної, культурно-просвітницької роботи в студентській групі є кураторська година, яка проводиться 1 раз на тиждень за розкладом.
План роботи Методичного об’єднання кураторів навчальних груп на 2024/2025 н. р.
План роботи Методичного об’єднання кураторів навчальних груп на 2023/2024 н. р.
Положення про Методичне об’єднання кураторів навчальних груп