СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Студентське самоврядування – це особлива форма ініціативної, самостійної, відповідальної громадської діяльності здобувачів освіти.
Органи студентського самоврядування є підґрунтям набуття організаторських і управлінських здібностей, які стануть у нагоді майбутнім спеціалістам.
Студентське самоврядування в ВСП «Краматорський фаховий коледж Донецького національного університету економіки та торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» є гарантованим державою правом здобувачів освіти самостійно або через представницькі органи вирішувати питання, віднесені до їх повноважень.
Студентське самоврядування коледжу функціонує на підставі Закону України «Про фахову передвищу освіту» та Положення про студентське самоврядування, керується Конституцією України, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, користується допомогою і підтримкою адміністрації коледжу.
Студентське самоврядування в коледжі здійснюється здобувачами освіти на рівні навчальної групи, коледжу за принципами взаємної допомоги, добровільності, колегіальності, відкритості, поваги, рівності, виборності, звітності та академічної доброчесності.
Метою Студентського самоврядування в коледжі є створення умов для самореалізації особистості здобувачів освіти і формування в них організаторських навичок, лідерських якостей, соціальної активності та відповідальності за результат своєї праці.
Основними завданнями органів Студентського самоврядування в коледжі є:
- захист прав та інтересів здобувачів освіти;
- сприяння виконанню здобувачами освіти своїх обов'язків;
- сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності здобувачів освіти;
- сприяння формуванню та зміцненню у здобувачів освіти національної свідомості і патріотизму;
- участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, пропозицій щодо змісту освітньо-професійних програм;
- створення різноманітних студентських товариств, об'єднань за інтересами;
- вирішення питань, щодо стипендіального забезпечення, заохочення, преміювання здобувачів освіти;
- безпосередня участь здобувачів освіти у реалізації державної молодіжної політики;
- забезпечення інформаційної, правової, психологічної, фінансової допомоги здобувачам освіти (спільно з відповідними службами);
- проведення свят, конкурсів та інших культурно-масових заходів;
- пропагування здорового способу життя.

Організацією роботи органів студентського самоврядування в коледжі займається Студентська рада коледжу.
Студентська рада ВСП «Краматорський фаховий коледж Донецького національного університету економіки та торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» - це організація, яка бере участь в усіх сферах суспільного життя, впливає на перебіг процесів, що відбуваються в коледжі, та діє в інтересах всього студентства навчального закладу.

Члени Студентської ради коледжу – активні, талановиті, креативні особистості, які старанно та наполегливо діляться своїми ідеями й натхненнями, які очолюють і об’єднують навколо себе студентів, небайдужих до загальноколеджанських і студентських справ, та сприяють розвитку ініціативи, відповідальності, співробітництва.
Студентська рада коледжу є виборним органом, її склад обирається студентською громадою на виборах шляхом голосування.
Персональний склад Студентської ради коледжу










Нам дуже важливо, щоб кожен здобувач освіти знав, до кого він може звернутися за допомогою в будь-який час. Ваші ідеї, проблеми питання ми завжди готові вислухати!
Діяльність Студентського самоврядування коледжу регламентується відповідним ПОЛОЖЕННЯМ

Постійно діючим органом студентського самоврядування в коледжі є Старостат, до складу якого входять усі старости навчальних груп.
Старостат створений з метою організації та контролю за навчальною діяльністю груп, а саме: успішністю, дисципліною та відвідуванням занять.
Старостат тісно взаємодіє з директором коледжу, заступниками директора з навчальної та виховної роботи, завідувачкою відділеннями, кураторами навчальних груп, а також Студентською радою Коледжу, залучаючи здобувачів освіти, до активної громадської діяльності.
До складу Старостату входять старости навчальних груп, голова старостату коледжу.
Для обговорення важливих питань, планів роботи на місяць відбуваються онлайн-засідання Старостату коледжу один раз на місяць.
Основною метою діяльності Старостату коледжу є:
-
покращення показників успішності, відвідування здобувачами освіти навчальних онлайн-занять протягом навчального процесу;
-
розвиток особистої ініціативи, інтелектуальних і творчих здібностей здобувачів освіти шляхом заохочення їх до роботи в органах студентського самоврядування;
-
формування у здобувачів освіти активної громадської позиції, вироблення у них планового підходу до вирішення проблем, які виникають під час навчального процесу.
Персональний склад Старостату коледжу










Старостат коледжу здійснює свою діяльність в інтересах здобувачів освіти.
Діяльність старостату регламентується ПОЛОЖЕННЯМ ПРО СТАРОСТАТ

Офіційним представником для організаційного забезпечення навчально-виховного процесу в навчальній групі та управлінням студентським колективом в коледжі є староста навчальної групи.
Староста – це лідер, якому колектив навчальної групи виказав довіру на прямих виборах.
Староста має високий рейтинг у навчанні, відзначається високими моральними якостями, користується авторитетом та повагою у здобувачів освіти і викладачів, має позитивний вплив на колектив групи та володіє організаторськими здібностями.
Призначення старости оформлюється наказом директора коледжу.
Староста здійснює ефективну комунікацію між колективом навчальної групи та адміністрацією, викладачами й іншими структурними одиницями коледжу.
Детально права і обов’язки старости навчальної групи описані у відповідному ПОЛОЖЕННІ.