
В умовах суспільно-політичних та економічних викликів, які нині стоять перед нашою країною, всебічне вивчення історичного досвіду та інтелектуальних здобутків минулого набуває особливого значення.
8 (20) січня відзначалася 160-річниця від дня народження видатного українського вченого-новатора і громадського діяча, державотворця, співзасновника Української Академії наук, міністра фінансів Центральної Ради УНР, економіста світової слави Михайла Туган-Барановського.
До пам`ятної дати в ВСП «Краматорський фаховий коледж ДонНУЕТ ім. Михайла Туган-Барановського» відбулася низка заходів.
Викладачами циклової комісії загальноосвітніх та соціально-гуманітарних дисциплін підготовлено для здобувачів освіти захопливий інформаційний збірник «Примхливість долі: від нащадків Чингізхана до українського патріота». Студентам на зустрічі, метою якої стало обговорення біографічних, наукових, політичних поглядів Михайла Туган-Барановського, було представлено презентаційні матеріали, які розкрили цікаві моменти його глибокого інтернаціонального коріння, непростий шлях до омріяної освіти, стосунки з політичними партіями та відомими діячами того часу, з людьми, які творили історію і самі були її частиною.
Викладачами циклової комісії технологічних дисциплін та організації сервісу в закладах ресторанного господарства проведено «Екскурс у чарівний світ гастрономічних переваг Михайла Туган-Барановського». На жаль, до нашого часу не збереглися відомості про гастрономічні вподобання Михайла Туган-Барановського, але, виходячи з його походження, викладачами й студентами було припущено, які блюда йому подобалися. На віртуальному заході було представлено популярні страви Слобожанщини і Полтавщини. Саме тут Михайло Іванович провів частку свого життя. Це і борщ по-слобожанські, і кваш, і вергуни, і галушки, і дюш-вари, і пундики, і вареники, і мандрики, і пиріг «Шімталапіс», і кебаб. Здобувачам освіти не тільки було цікаво дізнатися, як виглядають ці блюда та які інгредієнти входять до них, а ще й спостерігати за технологією їх приготування.
Викладачами циклової комісії дисциплін з організації підприємницької діяльності у сфері торгівлі було проведено конференцію «М. І. Туган-Барановський: історичний внесок у розвиток економічної науки та її сучасні тенденції». На заході були представлені результати пошуково-дослідницької діяльності здобувачів освіти за різною тематикою, які розкрили історичний внесок Михайла Туган-Барановського у розвиток політекономії як науки, кооперації як форми господарського розвитку, застосування державного регулювання у ринковій економіці, звернено увагу на сучасні тенденції у економічних процесах різних галузей виробництва та сфери послуг в Україні.
Підводячи підсумки проведеної роботи викладачами сумісно зі здобувачами освіти доведено, що спадщина Михайла Туган-Барановського – то великий арсенал для вирішення соціально-економічних проблем. Порушені у працях нашого видатного співвітчизника проблеми та запропоновані шляхи їх вирішення не втрачають своєї актуальності, а набувають дедалі більшого значення для вітчизняної і світової науки.
Наша країна потребує дослідження та впровадження у розвиток економіки багатогранної наукової спадщини видатного й оригінального економіста-мислителя кінця ХІХ – початку ХХ століття Михайла Туган-Барановського, а проведена робота в коледжі викладацьким складом дає можливість продовжувати освітні традиції, цінувати минуле та сміливо і з почуттям гідності будувати майбутнє.
