top of page
тпї+.jpg

Спеціальність 181 Харчові технології

освітньо-професійні програми:
 «Технологія приготування їжі»
«Виробництво хліба та борошняних кондитерських виробів»

хліб+.jpg
1-6.JPG

   Сьогодні відвідування ресторанів, закусочних, бістро  перестало бути чимось екзотичним і поступово переходить в  повсякденність. Поліпшується якість виробництва та обслуговування,  доступніше  стають ціни при збереженні розміру порцій, особливу увагу приділяють оригінальності  інтер’ єру і якості кухні.

    Саме фахівці  харчування допоможуть зробити  ваше свято або відпочинок комфортним і пам’ ятним.

    Випускники коледжу зі спеціальності Харчові технології можуть  працювати  в ресторанному бізнесі на посаді:

  • керуючий ( менеджер) підприємством харчування ;

  • завідувач підприємства громадського харчування;

  • начальник виробництва;

  • технік- технолог з технології харчування;

  • завідувач виробництва в закладах харчування;

  • шеф-кухар;

  • адміністратор залу (в закладах харчування);

  • виробник харчових  напівфабрикатов  5-й розряд

  • кухар  6-й, 5-й розряд;

  • кухар дитячого харчування 5-й розряд;

  • офіціант й розряд ;

  • метрдотель;

  • член бригади ресторану.

  Сьогодні ділове співробітництво з профільними навчальними закладами здійснюють десятки підприємств ресторанного господарства. Вони надають велику допомогу в справі практичного навчання студентів, дають можливість отримати міцні первинні професійні навички студентам Краматорського фахового коледжу ДонНУЕТ - майбутнім технологам підприємств ресторанного господарства.

  Заняття поза коледжем на подібних виробництвах сприяє більш глибокого осмислення сутності майбутньої професії студентами, поглиблюють, деталізують їх знання, формують у них професійні вміння та навички.

Семінарське заняття з елементами рольової гри (“Європейський ярмарок“)

за темою: “Технологія виробництва десертів” 

Майстер-клас «Приготування десертів»

у набутті професійної компетентності техніка-технолога

  

   Сучасна кухня все більше орієнтується на естетів. Вона стає схожою на музику. Сенс десерту – не додати ситості, а, навпаки, зняти відчуття післяобідньої тяжкості. Ось чому десерт в його точному французькому кулінарному розумінні – це не просто солодка страва на заїдку, а обов'язково легке, освіжаюче блюдо. Власники ресторанів мікширують стилі в їжі і концепції, використовують авторську, креа­тивну, молекулярну кухню і кухню ф'южн спрямування.

   Одним з головних завдань дисципліни «Технологія виробництва кулінарної продукції» є навчити майбутнього фахівця взаємодіяти зі змінним світом ресторанного бізнесу, надати широку фахову компетентність, розвинути здатність до саморозвитку. У студентів повинна сформуватися певна система знань, яка у майбутній професійній діяльності забезпечує застосування набутого досвіду при навчанні у нашому закладі.

   Зі студентами було проведено лабораторне заняття «Приготування десертів» з використанням елементів майстер-класу. Майстер-клас є одним із засобів пробудження професійного інтересу студентів до вивченої ними спеціальності.

В основу практичного заняття  було покладено практичні дії показу і демонстрації технологічного процесу приготування десертів Це заняття відрізнялось від традиційного тим, що на  етапі формування професійних вмінь та навичок спочатку викладач   продемонстрував на практиці технологію приготування та подавання сучасних десертів «Тірамісу», «Груша «Міколетті»», «Десерт в шоколадних креманках», а потім студенти приготували десерти «Панна Котта», «Банана сплит», «Фруктовий салат в апельсиновій креманці», «Сирні кльоцки», «Шоколадний фондан».

 

Мастер-клас викладача Борисполець А. О. з приготування «Десерту в шоколадних креманках»

Мастер-клас викладача Борисполець А. О. з приготування десерту «Груша «Міколетті»»

 

Приготування студентами десертів

На заключному етапі лабораторного заняття при проведенні дегустації студенти презентували свої страви.

 

Декада циклової комісії технологічних дисциплін

    З метою поглиблення знань студентів з профільних навчальних дисциплін в Краматорському фаховому коледжі ДонНУЕТ проведено декаду дисциплін технологічного циклу, тематика якої – «Професійна молодь — майбутнє держави».

     В рамках декади всі групи спеціальностей «Технологія харчування» та «Ресторанне обслуговування» прийняли активну участь у запланованих заходах.

     Збагаченню знань студентів з профільних навчальних дисциплін сприяло проведення у читальному залі коледжу конференції за підсумками навчально-дослідницької роботи студентів «Калейдоскоп цікавинок ресторанного господарства». Доповіді виступаючих, студентів II-III курсів, були представлені у вигляді презентацій, що сприяло   максимальній зацікавленості аудиторії.

     Ритм та динаміка сучасного життя не дають можливості контакту з кожним випускником, але знаємо напевно, що наші спеціалісти радують своїм професіоналізмом тисячі людей в кафе, ресторанах, барах, їдальнях, на пароплавах , поїздах, навіть за кордоном. Розуміючи, що якісна підготовка не можлива без міцних зв'язків з виробництвом, в рамках декади  була організована зустріч студентів з випускницею нашого коледжу, провідним спеціалістом комбінату харчування «Смак» Кононенко Н.Д., яка розповіла про особливості організації обслуговування і технологічний  процес приготування страв в підприємствах ресторанного господарства м. Краматорська та провела майстер-клас по карвингу (вирізанню квітів з овочів та фруктів).

     Студенти технологічного відділення набувають професійних знань та вмінь завдяки систематичному підходу поєднання теоретичних знань з практичною діяльністю. Набуті навички в процесі вивчення дисципліни «Організація обслуговування в ЗРГ»  студенти III курсу продемонстрували при виконанні тематичних сервіровок столів «ВЕСНЯНА ФІЄРІЯ». В рамках даного заходу було передбачено визначення кращої сервіровки за допомогою кольорових фішок. За підсумками голосування всіх відвідувачів виставки кращім був визнаний стіл «Цвітіння саккури».

     Для підготовки компетентних спеціалістів важливу роль для студентів відіграє розширення його професіонального спілкування - участь в конкурсах професійної майстерності. На базі кухні-лабораторії в рамках підведення підсумків навчальної практики серед студентів був проведений конкурс професійної майстерності «Наші таланти – тобі Україно!».  Вибух емоцій, позитиву, радості, відчули переможці конкурсу,  отримуючи призи від голови журі.

     З метою залучення студентів до культурної спадщини свого народу,  виховання  почуття глибокої любові і поваги до матері, хранительниці домашнього вогнища, берегині роду людського була проведена відкрита виховна година  «Мама… із тисяч слів особливе слово…».

Глибину та якість своїх знань з дисциплін «Технологія виробництва кулінарної продукції», «Організація  обслуговування в ЗРГ», «Безпека життєдіяльності», «Устаткування в ЗРГ» студенти перевіряли під час проведення олімпіад, брейн-рингу та конкурсу кросвордів «Горішок знань міцний…» 

     Підводячи підсумки проведення декади циклової комісії технологічних дисциплін, можна зробити висновки, що всі складові декади проведені на високому рівні, її програма орієнтує студентів на підвищення інтересу та оволодіння досягненнями вибраного фаху, а в цілому направлено формує конкурентноздатного спеціаліста, який відповідає сучасним вимогам ринку праці.

Борисполець А. О. , голова циклової комісії

                                      технологічних дисциплін та організації сервісу в ЗРГ

Декада циклової комісії технологічних дисциплін

     З метою поглиблення знань студентів з профільних навчальних дисциплін  та   підвищення  їх   інтересу   до   інших  дисциплін в Краматорському фаховому коледжі ДонНУЕТ проводилася декада дисциплін технологічного циклу. Тематика декади – «Професійна молодь — майбутнє держави».

    Всі складові декади проведені на високому рівні, а програма орієнтує студентів на підвищення інтересу та оволодіння досягненнями вибраного фаху, а в цілому направлено формує конкурентноздатного спеціаліста, який відповідає сучасним вимогам ринку праці.

       На початку декади були проведені презентації масляної неділі та рецепти млинців від майстер-шефа.

Ярмарок «Вас на Масляну чекаєм і млинцями зустрічаєм!» не залишив байдужими ні організаторів ярмарку ні учасників. Кожна технологічна група пропонувала млинці за особливими рецептами: з гарбузом, з маком, з апельсинами, з ваніллю і важко було визначитись, які з них кращі....

      За підсумками навчально-дослідницької роботи студентів: «Вірні традиціям, відкриті іноваціям» студенти II-III курсів презентували свої дослідження.

    Студенти обох спеціальностей  набувають професійних знань та вмінь завдяки систематичному підходу поєднання теоретичних знань з практичною діяльністю студентів. Набуті ними навички в процесі вивчення дисципліни «Організація обслуговування в ЗРГ»  студенти III курсу продемонстрували при виконанні тематичних сервіровок столів «ВЕСНЯНА КРАПЕЛЬ». 

     Глибину та якість своїх знань з дисциплін : «Технологія виробництва кулінарної продукції», «Мікробіологія та фізіологія» студенти перевіряли під час проведення олімпіад

     Підводячи підсумки проведення декади циклової комісії технологічних дисциплін, можна зробити висновки, що всі складові декади проведені на високому рівні, її програма орієнтує студентів на підвищення інтересу та оволодіння досягненнями вибраного фаху, а в цілому направлено формує конкурентноздатного спеціаліста, який відповідає сучасним вимогам ринку праці.

bottom of page