top of page

НОВИНИ ТА ПОДІЇ КОЛЕДЖУ

Шляхи вдосконалення

 

23.11.2016р. У Краматорському коледжі ДонНУЕТ відбулося засідання клубу  

“Педагогічний вернісаж”.

    Педагогічних працівників запросили на методичні гостини за темою: “Педагог нової формації — дослідник, лідер, креативна особистість”.

     На порядку денному розглядались наступні питання:

  1.  Медіаграмотність сучасного викладача.

  2.  Основні компетентності педагога ХХІ століття (з Педагогічної конституції Європи).

Інформацію щодо першого питання надала викладач коледжу Довгаль І.А.

     У сучасних умовах важливим елементом творчої діяльності викладача є використання сучасних інформаційних технологій. Медіаграмотність — рівень медіакультури, який стосується вміння користуватися комп'ютерною технікою, виражати себе і спілкуватися за допомогою медіазасобів, свідомо сприймати і критично тлумачити інформацію, відділяти реальність від її віртуальної симуляції, тобто розуміти реальність, сконструйовану медіаджерелами, осмислювати владні стосунки, міфи і типи контролю, які вони культивують.

     У ході роботи педагогічного вернісажу викладачі ознайомилися зі структурою та засобами створення флібуків і веб - квестів.

Продовжила роботу клубу викладач Руденко О.Г.

     Майбутнє кожного народу, країни і співдружність народів значною мірою залежить від якісної підготовки майбутніх педагогів. Нині європейські країни пропонують розмаїття моделей здійснення такої підготовки як за змістом, так і за формою. Об'єднавчі освітні процеси спонукають до пошуку спільних засад складної архітектури професійної підготовки педагогів. Педагогічна Конституція Європи передбачає визначення єдиної ціннісної та методологічної платформи підготовки нового учителя для об'єднаної Європи ХХІ століття. Документ висвітлює основні параметри педагогічної освіти — принцип її розвитку, зміст, умови, очікувані результати реалізації.

     Актуальність “Педагогічної Конституції Європи”, розробленої професорами Віктором Андрущенком (Україна), Морітцем Гунценгером (Німеччина), Альгірдасом Гайжутісом (Литва), полягає у доповненні переліку міжнародних документів у сфері вищої освіти документом, який інтегрує уявлення про основи педагогічної підготовки у європейський освітній простір.

      Основні компетентності європейського вчителя висвітлені в статтях 6.2, 6.3.

     Викладач коледжу Шуригіна Я.Г. ознайомила колег з особливостями навчального процесу в США, Німеччини, Великобританії.

Сучасний педагог — це не професія, це спосіб життя.

А формула успіху - Любов до своєї справи + натхнення + компетентність + далекоглядність.

bottom of page